Blog Bellissima Travel

ciekawostki z Wenecji i nie tylko

Wenecja, czy warto pojechać?

wenecja i jej tłoczne kanały

Bez dwóch zdań – tak!

Wenecja o jedyne w swoim rodzaju włoskie miasto od wieków słynie ze wspaniałych widoków, niepowtarzalnej atmosfery małych i wąskich uliczek, a przede wszystkim z kanałów, które są głównymi drogami komunikacyjnymi w Wenecji. Miasto zostało założone w 452 roku, a w latach 726–1797 było stolicą niezależnej Republiki Weneckiej.

Obecnie przyciąga turystów z całego świata dostarczając niezapomnianych wrażeń. Miasto jest nastawione głównie na turystykę, co niekiedy powoduje pewne problemy samych mieszkańców. Jednak ci gotowi są na ustępstwa, aby Wenecja dalej mogła się rozwijać, a dzięki turystyce zwiększać dochód miasta i przeznaczać fundusze na naprawę i konserwację najbardziej zniszczonych przez wodę części miasta.

Wenecja - Canal GrandeCzy byliście już w Wenecji? Jeśli tak, zapewne powracacie do niej. Jeśli nie, najwyższy czas spakować walizki i wyruszyć w podróż do jedynego takiego miasta na świecie. Serenissima rozkocha w sobie każdego.

Wenecja czeka na swoich gości.

Zapraszamy do naszych apartamentów. do wyboru mamy 6 lokalizacji w których warto się zatrzymać. Wybierz dowlony z nich: Calle de la Madona – piękny, jasny i przestronny apartament z dwoma sypialniami, Calle Riello – apartament idealny dla małej rodziny lub pary, kilka kroków od Campo San Giaccomo del Orio znajduje się apartament Ruga BellaCalle Capuzzi to to duży, jasny i przestronny apartament typu studio, a Calle dei Frati to nieduży romantyczny apartament usytuowany na parterze. Istnieje również możliwośc zamieszkania w weneckim „palazetto” znajdującym się w historycznej części Wenecji.

Możemy spersonalizować Twój pobyt. Jeśli marzysz o romantycznym wypadzie we dwoje, czy chcesz odnaleźć siebie i wyjechać sam lub może spędzić niezapomniany czas z przyjaciółmi albo przyjechać z firmą na ultrawspaniały wyjazd integracyjny – zorganizujemy wszystko dla Ciebie. Mieszkamy w Wenecji, znamy tajemnice i zakamarki miasta, nie zawsze dostępne na turystycznych szlakach.  Napisz, zadzwoń do nas.

Ostatnie wpisy

Karnawał Wenecki 2019 dwie postacie w pięknych weneckich maskach

Karnawał wenecki 2019

Karnawał Wenecki 2019 A Ty, czy choć raz w życiu nałożyłeś wenecką maskę? Sześć miesięcy rządów maski Wenecja to niekwestionowana…

Słynne miejsca – Most Rialto

Najstarszy most wenecki nad Kanałem Grande we Włoszech. Lokalizacja mostu była pomysłem doża Sebastiana Ziani na wiele lat przed zbudowaniem…